ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ |
18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010 |
«Νικόστρατος, ένα ξεχωριστό καλοκαίρι» |
|
|
Ο Σύλλογός μας και φέτος διοργάνωσε σε συνεργασία με το ΝΕΑΝΙΚΟ ΠΛΑΝΟ, δωρεάν κινηματογραφική προβολή ταινίας στον κινηματογράφο «Σινέ-Χολαργός» (Μεσογείων 232 & Βεντούρη – 4η στάση Χολαργού, επί της Μεσογείων, Χολαργός – ΜΕΤΡΟ Χολαργός – Τηλ. 210-6525122). Η εκδήλωση αυτή διοργανώθηκε την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2011 και ώρα 10:30, για τα παιδιά των συναδέλφων μας. Η ταινία κινουμένων σχεδίων που προβάλαμε φέτος είχε τίτλο: «Νικόστρατος, ένα ξεχωριστό καλοκαίρι». Την ταινία παρουσίασε στα παιδιά η εκπρόσωπος του Νεανικού Πλάνου κα Ασημίνα Αλεξίου. Χαιρετισμό και ευχές απηύθυνε ο πρόεδρος του Συλλόγου μας συν. Σωτήρης Γεωργόπουλος.
Λίγα λόγια για το έργο:
H μεγάλη ελληνογαλλική παραγωγή με πρωταγωνιστή τον Εμίρ Κουστουρίτσα και γυρίσματα στις Κυκλάδες είναι μια τρυφερή και ανθρώπινη ιστορία, βασισμένη στο best–seller του Ερίκ Μπουασέ, “Nicostratus, ThePelican“.
Σκηνοθεσία: Ολιβιέ Ορλέ Σενάριο: Ολιβιέ Ορλέ, Ερίκ Μπουασέ Παραγωγή: Αλέν Γκρανζεράρ Μουσική: Παναγιώτης Καλαντζόπουλος Πρωταγωνιστούν: Εμίρ Κουστουρίτσα, Τιμπόλτ Λε Γκεγιέκ, Φρανσουά-Ξαβιέ Ντεμεζόν, Τζέιντ-Ρόουζ Πάρκερ, Γεννάδιος Πάτσης, Βαλεριάν Ντε Βιλενέβ, Ιβ Ναντό, Βίκυ Μαραγκάκη Διάρκεια: 95’ |
Last modified: 18 Δεκεμβρίου 2010